#triatlonLJUBLJANA2022 za TKL noro uspešen

Sobotno DP v super sprintu in nedeljski krono sprint triatlon prinesla številne uspehe

Kljub malo kisli napovedi, smo 8. Triatlon Ljubljana uspešno spravili pod streho brez zapletov. Resda z nekaj vmesnimi plohami, a na srečo brez posledic mokrega cestišča. Lahko bi rekli – ne damo se!;)

V dveh dneh se je na ljubljanskem tekmovališču z različnimi triatlonskimi ali akvatlonskimi preizkušnjami uspešno spopadlo 222 tekmovalcev, od cicibanov in cicibank do veteranov VI.

Iskrene čestitke vsem!

V soboto so bila na sporedu triatlonska tekmovanja za najmlajše ter težko pričakovano DP v super sprint triatlonu, letos premierno tudi za mlajše mladince in mladinke.

Najmlajši so se v Ljubljani lahko pomerili na edinem triatlonu za najmlajše v sezoni 2022. Naši Trikliji so bili res vrhunski. Pri cicijih, ki so se pomerili v 50m plavanja, 1,6km kolesa in 500m teka je med fanti suvereno prvi pritekel v cilj Jakob D., sledil je Jure na 2. mestu in Nikola na odličnem 5..

Sledilo je 2. tekmovanje za najmlajše, Triatlon za mlajše dečke in deklice. Pri fantih na tej razdalji smo imeli 2 uspeha – Nik je bil suvereno najhitrejši, Jakob S. pa je prvič in uspešno opravil s triatlonom. Med dekleti smo imeli 2 predstavnici, Loro in Ajdo, in prav obe sta zasedli mesta na podelitvenem odru. Lora na najvišji stopnički in Ajda na 3. mestu.

ČESTITKE!

Na obeh razdaljah super sprinta – Super sprint A in Super sprint B – smo imeli daleč najštevilčnejšo udeležbo, kar 24 predstavnikov! in dosegli smo odlične uspehe. Že Trikliji so nas razvajli s super uspehi, a izkazalo se je, da so le ogreli naše roke in grla za navijanje, kajti na DP v super sprintu so Super Trikliji in Mladinci čisto razturali. Med starejšimi dečki in deklicami, ki so morali opraviti s 250m plavanja, 4,8km kolesa in 1km teka, smo dobili državna prvaka, Enjo in Maksa. Prav tako pa sta postala nova državna prvaka v super sprintu med mladinci tudi Luna in Nevan, ki sta morala odplavati 350m, odkolesariti 8km in odteči 2km. Poleg novih aktualnih državnih prvakov pa so naši mladi triatlonci dosegli še vrsto drugih super rezultatov. Gaber je z odličnim plavalnim in kolesarskim delom osvojil odlično 3. mesto na DP, Val je končal kot 11., 14. je bil Nino, 15. Bine, 16. Jakob P. in 20. Luka I.. Gašperju pa iskrene čestitke za pogum in soočenje s prvim super sprint triatlonom, ki ga je opravil kot za šalo. Tudi pri dekletih smo imeli predstavnico na 3. stopnički – Ivo, ki je prikazala še en super nastop. Pri dekletih sta se super odrezali še Špela in Gaja, ki sta zaključili na odličnem 6. in 7. mestu med starejšimi deklicami na DP. V kategoriji kadetov je bil naš najhitrejši Tian na 10. mestu, Brin je zasedel 13. mesto, Luka M. 14., Rok 16. in Jakob B. 17. mesto. Pri kadetinjah sta prikazali dobra nastopa Erin in Alja, ki sta končali kot 8. in 9.. Na isti razdalji, a v kategoriji mlajših mladincev, smo imeli še enega predstavnika, Domna, ki je končal na odličnem 5. mestu, sploh, ker je dejansko skočil iz vloge fotografa tekmovat in nazaj fotografirat :) Pri mlajših mladinkah je do 10. mesta priplavala, prikolesarila in pritekla Zoja.

Rezultati sobota - Timing Ljubljana

Prvi dan je bil za TKL več kot odličen!

Drugi dan tekmovanj v Ljubljani je bil namenjen krono sprint triatlonu.

Absolutna zmaga med moškimi je ostala v domačem klubu. Kot prvi, in z najhitrejšim časom teka do sedaj, je ciljno črto prečkal Jakob Medved, med dekleti je bila najhitrejša predstavnica TK Utripa – Maruša Klemenc. Drugo mesto pa je prav tako ostalo v Ljubljani, osvojila ga je Alja Marič. Pri fantih je uspešno nastopil še Tjaž, ki je osvojil 6. mesto v absolutni konkurenci.

Poleg mladincev in mlajših članov smo imeli v nedeljo tudi nekaj starejših predstavnikov - Gorazd, Bojan in Matko med moškimi ter Špela med ženskami so uspešno zastopali barve TKLja!

Rezultati nedelja - Timing Ljubljana

Ne smemo pa mimo vseh naših prostovoljcev – pretežno so to starši naših Triklijev in Super Triklijev, ki so nesebično pomagali, nekateri celo vse 3 dni – pri postavljanju ter na sobotnem in nedeljskem tekmovanju.

HVALA!

Iz srca hvala pa tudi vsem našim mladim triatloncem, ki so z enako resnostjo in predanostjo, kot so v soboto tekmovali in se borili za najvišja mesta, v nedeljo pomagali in omogočili, da je bilo tekmovanje izpeljano na najvišjem možnem nivoju.