Zabaven in novih izkušenj poln triatlonski dan na Ptuju

Prvi in do avgusta, žal edini, triatlon v Sloveniji – Triatlon Ptuj

Sončen in vroč dan je čudovita kulisa za prvi slovenski triatlon v Sloveniji v sezoni 2023. Udeležba na triatlonu je bila zelo številčna, prav takšna pa je bila tudi zasedba ljubljanskih zmajčkov in zmajev.

TRIKLIJI

Pri najmlajših Cicijih A so nastopili Anže, Juš, Jure in Blaž. Anže, kot najmlajši, se je zelo pogumno spopadel s progo. Blaž se je le opogumil in opravil s svojim prvim akvatlonom. Juš je končal na 3. mestu in z novo dragoceno izkušnjo. Jure pa je bil v tej kategoriji najhitrejši.

Ciciji B so bili prav tako zelo uspešni. Dekleti – Ajda in Zoja – sta bili ponovno na najvišjih stopničkah, Nik je končal na odličnem 3. mestu, le mesto za njim in 3 sek počasnejši je bil z res odličnim plavanjem in tekom, Jakob. Jušu vse čestitke za prvi akvatlon in preplavanih 200m, ki so mu predstavljali največji izziv.

SUPER TRIKLIJI

Na super sprint razdalji sta bila zaradi velikega števila prijav 2 starta. V prvem valu so startala vsa dekleta in starejši dečki. Sploh dekleta so se res odlično odrezala. Enja je ponovno pometla s konkurenco in končala na najvišji stopnički. Tik za petami ji je bila Lora, ki je končala kot 2.. Gaja in Špela sta se odlično borili in ponovno imeli en tak mini interni dvoboj;) Nadji pa vse čestitke za uspešno opravljen prvi triatlon. Septembra 2022 si zagotovo niti v sanjah še ni predstavljala, da bom maja 2023 zmogla 300m plavanja v kosu in to celotno v kravl tehniki. Bravo!

Tudi fantje so se borili po svojih najboljših močeh. Nino je, kot najhitrejši Super Trikli v tej kategoriji, končal na odličnem 5. mestu. Mark je opravil s svojim prvim pravim triatlonom in se uvrstil na visoko 7. mesto. Le mesto za njim in zelo zadovoljen je končal Bine. Lepo je videti, ko si mladi postavljajo individualne cilje, ki niso povezani z uvrstitvijo na podelitveni oder in še posebej lepo je videti veselje ob tem, ko jih dosežejo. Vsi ne morejo biti zmagovalci, niti vsi ne morejo stati na podelitvenem odru. Če pa si zastaviš visoke, a uresničljive cilje in jih dosežeš, pa je lahko vsak na koncu s svojim nastopom zadovoljen. Bravo Bine!

Med kadetinjami smo imeli 3 predstavnice – Ivo, Aljo in Erin. Iva se je odlično odrezala in končala na 3. mestu. Ampak to sploh ni bila stvar na katero je bila na koncu najbolj ponosna, temveč dejstvo, da so na kolesu z ostalimi dekleti v skupini, uspele dobro delati in se menjati, kot to že nekaj let vadimo na treningih:) Alja je po pregovarjanjih deklet se nazadnje le odločila in startala na triatlonu na Ptuju in mislim, da ji ni bilo žal. Odrezala se je super in končala kot 7., z novimi izkušnjami in celodnevno zabavo na bazenu. Na super 5. mesto se je uvrstila še naša 3. predstavnica – Erin. Čestitke!

V drugem valu so startali kadeti, mlajši mladinci in vsi ostali. Na startu smo imeli kar 7 kadetov, hkrati pa je bila ta kategorija na super sprint razdalji tudi številčno najmočnejša. Najhitrejši je bil Maks na 4. mestu, ki si je podelitveni oder ''zapravil'' v menjalnem prostoru. Na odličnem 5. mestu je končal Val, ki mu gre iz tekme v tekmo bolje. Gaber se je uvrstil na 8. mesto, a s tekmo ni bil najbolj zadovoljen. Še dobro, da je sezona še dolga in bo časa za dobre rezultate in predvsem zadovoljstvo še kar nekaj. Skoraj brez treningov od priprav dalje in z zelo dobrim kolesarskim in tekaškim delom Brin, ki se mu je izostanek od treningov poznal na plavalnem delu, a sezona je še dolga, zato verjamem, da bo kmalu spet ''notri''. Na 19., 20. in 21. mestu pa so se razvrstili še Tian, Jakob in Luka. Jakobu je uspel odličen kolesarski del, saj je imel dobro skupino na kolesu in tudi delal dobro, da je le-to obdržal, a nato žal plačal malo davka na tekšakem delu. Sem se pa sedaj prepričala, da so njegovi pragovi še malce višje, kot sam priznava;)

MLADINCI

Na super sprint razdalji je med mladinkami in tudi absolutno bila najhitrejša Luna.

Na sprint razdalji pa smo imeli 2 moška predstavnika – Nevana in Nika. Nevan je končal kot odličen 3. med mladinci. Niku pa vse čestitke za uspešno opravljen triatlon in predvsem za pogum, da se je odločil startati na sprint razdalji brez treninga, ampak čisto zares brez. Verjamem, da je tole motivacija in nov zagon za redne treninge naprej;)

Branjenje klubskih barv pa je zagotovo zaokrožil še naš edini veteranski predstavnik – Igor. Čestitke za uspešno opravljen triatlon in to le dan po uspešno pretečenih trojkah. Bravo!