Prvi ''pravi'' triatlon v sezoni 2023

Triatlon Rab, 3. junij 2023

Prvi ''pravi'' triatlon v sezoni 2023. Zakaj ''pravi''? Ker smo prvi vikend v juniju končno dočakali prvi triatlon v odprti vodi in to v morju. Prav vsi smo se ga veselili in ga z nestrpnostjo pričakovali, saj je poleg tekmovanja pomenil tudi cel vikend na morju in cel vikend športnega druženja s klubskimi in drugimi triatlonskimi prijatelji.

Lahko bi rekli, da tekma sama ni ravno ena bolj umirjenih oziroma bi jo lahko kar imenovali za eno bolj ''divjih'';) Konec dober, vse dobro pravijo in prav tako je bilo. Kljub vročini in tehnično zahtevni progi, so se naši zmaji znašli odlično in nanizali super nastope.

Na akvatlonu za najmlajše sta nastopila Nik in Jakob. Nik je zaključil na odličnem 6. mestu, Jakob pa na 22..

Na super sprint triatlon razdalji pa smo imeli več predstavnikov, in sicer je na tej razdalji nastopilo kar 9 Super Triklijev.

Enja in Lora sta se med starejšimi deklicami povzpeli na stopničke, in sicer na 1. in 2. mesto.

Med starejšimi dečki je Mark končal na odličnem 8. mestu in v svojo bero izkušenj dodal prvo s triatlonskega tekmovanja v odprti vodi ter prvo iz tujine. Bravo!

Pri kadetih je bila zasedba tokrat nekoliko močnejša. Belo-črno-rumene barve je branilo kar 5 posameznikov. Najvišje, na 5. mestu je končal Maks, ki je imel tudi najhitrejši čas kolesa na super sprint razdalji absolutno.

Gaber je z odličnim plavalnim delom zborbal in ujel vodilnega ter tako celoten kolesarski del vozil v paru z avstrijskim predstavnikom na čelu dirke. Tek mu je prav tako uspel nad pričakovanji in tekmo končal na odličnem 11. mestu.

Le 2 mesti za njim se je uvrstil Val, ki je izgubil nekaj dragocenih sekund v menjalnem prostoru, a ne glede na to je tudi njemu uspela zelo dobra dirka.

Na 18. in 20. mestu sta zaključila Tian in Matic. Za slednjega je bila to prva dirka v tej sezoni, zato vse čestitke za super nastop.

Kristina je nastopila na odprti dirki super sprint razdalje in končala kot 2. in s prvo izkušnjo tekmovanja v tujini.

Čestitke vsem TKLjevcem!

REZULTATI

Tekma pa je bila zgolj uvod v športno pester vikend. Po tekmovanju je bilo na sporedu druženje, polnjenje zalog energije in po napolnitvi ''baterij'' norenje po napihljivih igralih, ki je trajalo do večernih ur. Naslednji dan smo združili moči s predstavniki TK Utripa in skupaj opravili kolesarski trening in ''open water'' plavanje, kjer pa je bilo v ospredju lahkotnost, tehnika in ZABAVA!!