Posebni dosežki TKLjevcev in TKLja v 2022

Sezona 2022 je bila res super

Letošnja sezona je bila super. Ne samo, da je vse ponovno potekalo relativno normalno. Mladinci, ki so nastopali na večjih tekmovanjih so sicer posledice korone še lahko čutili, a izpeljali smo zastavljenje cilje, projekte in v petek, 25.11., smo se zato lahko več kot zasluženo poveselili in s ponosom držali v rokah prigarana priznanja za NAJ TRIATLONCE, plaketo za POSEBNE DOSEŽKE, nagrado za PRIZADEVNO DELO V SLOVENSKEM TRIATLONU in pokal za NAJ ORGANIZATORJA!

NAJ TRIATLONCI 2022

UL DENŠA in LUNA SRAKA sta postala NAJ TRIATLONCA v kategoriji mladincev in JAKOB MEDVED NAJ TRIATLONEC v kategoriji U23.

PLAKETA ZA POSEBNE DOSEŽKE V 2022

UL DENŠA je prejel tudi plaketo za posebne dosežke za 3. mesto na SP v Samorinu na Slovaškem.

Kako so s sezono zadovoljni naši nagrajenci in kakšni so njihovi cilji v prihodnje, pa si lahko preberete spodaj.

UL DENŠA

VTISI iz letošnje sezone

Ena super sezona, naredil sem še en ogromen preskok, poleg tega sem pa veliko potoval po tekmah :))

Najboljše v tej sezoni je bilo… Najbolj zadovljen sem z medaljo iz svetovnega prvenstva v akvatlonu, kot tudi z končnim 3. mestom na končni lestvici ETU, najboljša izkušnja pa je bila tekma v Litvi, v Panevežysu. Road tripi iz tekme na tekmo s frendi so top:)

V tej sezoni je bilo najtežje... Najtezje mi je bilo sprejeti dejstvo, da mi ni uspelo doseči cilja, da se vsaj enkrat na evropskem pokalu uvrstim na stopničke, 2x sem bil 4. Ampak mi naslednje leto ne uidejo :)

Moja najljubša tekma je… Najljubša tekma mi je še vedno Evropski Pokal v Olsztynu, sprint distanca :)) dirkal sem ga že 2x. Idelna proga za aerobare ;)

Moje želje in cilji za prihajajočo sezono so… Stopničke na evropskem pokalu, stopničke na končnem rankingu ETU, konkurenčni nastopi na Elite pokalih.

Moj vzornik je… Vzornikov imam več, glavni so zagotovo Kristian Blummenfelt, Jan Frodeno, predvsem pa moj trener, Ognjen Stojanović.

LUNA SRAKA

VTISI iz letošnje sezone V 2022

Na začetku leta nisem niti približno pričakovala tako dobre sezone, vendar se je trdo delo čez pripravljalno obdobje in tudi čez celotno sezono pokazalo na mojih rezultatih. S sezono sem zelo zadovoljna, ker sem se skozi njo tudi marsikaj naučila.

Najboljše v tej sezoni je bilo… Najbolj sem zadovoljna z naslovom absolutne državne prvakinje in uvrstitev med najboljših 31 na evropski rang lestvici.

V tej sezoni je bilo najtežje... Obdobje na koncu šolskega leta 2021/22, kjer sem imela ogromno ocen za pridobiti poleg vseh treningov.

Moja najljubša tekma je… Do sedaj moja najljubša tekma je v Rigi, saj je speljana v mestnem parku.

Moje želje in cilji za prihajajočo sezono so… Želja je seveda sezona brez poškodb, cilji pa dobra uvrstitev na evropskem in evropskem mladinskem prvenstvu.

JAKOB MEDVED

Glede na to, da je bila letošnja sezona namenjena bolj uvajanju in povrnitvi forme na lanskoletno raven pred poškodbo sem lahko zelo zadovoljen s končnim izkupičkom.

Najboljše v tej sezoni je bilo… V letošnji sezoni sem imel veliko zelo lepih trenutkov, v katere lahko štejem tudi osvojitev naslova državnega prvaka v olimpik kategoriji. Najbolj pa sem ponosen na osvojitev naslova balkanskega prvaka v U23 kategoriji.

V tej sezoni je bilo najtežje... Nedvomno mi je v sezoni 2022 bilo najtežje to, da sem rabil strah pred ponovno poškodbo pustiti za sabo in se osredotočiti na treninge.

Moja najljubša tekma je… V 7ih letih tekmovanj se mi je nabralo že kar nekaj zabavnih in zanimivih tekem tko da najljubše ne morem izbrati. Nedvomno pa se mi je v spomin vtisnila tekma v Kitzbuhellu kjer sem prvič nastopil v ETU formatu tekmovanja. Po dosežku mi je najljubša tekma Balkansko prvenstvo v Zagrebu. Najljubša po progi pa mi je postala tekma olimpijskega formata na Bledu.

Moje želje in cilji za prihajajočo sezono so… Cilji za prihajajočo sezono so zastavljeni visoko, saj si želim zastopati Slovenijo na svetovnem, evropskem in balkanskem prvenstvu ter se uvrstiti čim bližje vrhu.

Moj vzornik je… Moj vzornik je zagotovo Eliud Kipchoge saj dokazuje, da s trdim delom in konstantnostjo nihče ni omejen ter lahko doseže velike stvari.

ČESTITKE vsem 3 zmajem!

ČESTITKE pa še posebej za zelo uspešno sezono Luni in Ulu. Luna je sezono končala kot 31. na mladinski rang lestvici, Ul pa kar na 3. mestu.

PRIZADEVNO DELO V SLOVENSKEM TRIATLONU V 2022

MITJA MORI je prejel priznanje za prizadevno delo v Slovenskem triatlonu v 2022.

ČESTITKE!

NAJ ORGANIZATOR 2022

Tudi v letošnjem letu smo si prislužili nagrado za NAJ ORGANIZATORJA TEKMOVANJA. To pa je nagrada vseh nas in vas, vseh članov, od najmlajših do najstarejših, trenerjev ter vsem staršem, ki nesebično priskočite na pomoč, ko jo potrebujemo. Prav vsak je doprinesel pomemben delček v naš TKL mozaik 2022 in ta NAGRADA JE OD VSEH NAS, ki sedaj že nekaj let zadnji avgustovski vikend prežvimo na Kodeljevem;)

ŠE ENKRAT IN TISOČKRAT HVALA VAM IN ČESTITKE VSEM NAM SKUPAJ!