Zelo dober nastop Urha na evropskem mladinskem pokalu

Tiszaujvaros, 8. avg

Naš trenutni najboljši kratkaš Urh Klenovšek je nastopil na evropskem mladinskem pokalu v madžarskem Tiszaujvarosu. Na prav posebnem tekmovanju, ki je v centru mesta in ki se začne s predtekmovanji nastopi in konča z velikim finalom, je Urh nastopil v drugi predtekmovalni skupini. Z ok plavanjem, dobrim kolesom in dobrim tekmom je zasedel 15. mesto v svoji predtekmovalni skupini in za 7. mestom, ki je še vodilo v finale zaostal le 1 munuto.

Po času je na koncu zasedel 49. mesto. Na tekmovanju so bili tudi ostali slovenski reprezentanti Bojanc, Obreza D., Planko in Bartol. Še najbližje finalu je bil Matevž Planko, ki je bil v svoji predtekmovalni skupini  na 8. mestu in zgolj za 1 mesto zgrešil uvrstitev v finale.

Kot ponavadi se je takoj po tekmovanju oglasil in povedal"Tekma se je odvila podobno kot veliko mojih prejšnjih. Pri plavanju sem do prve boje bil v dobri poziciji, potem pa se je grupa zožila jaz pa sem bil čisto pretepen in potisnjen v ozadje (veliko vleke za noge in tunkanja), zato sem iz vode prišel, kot običajno nekaj sekund za grupo, ki sem jo uspel ujeti po 1km vožnje v čisto dilo, kar mi je ponovno uničilo noge, ki so na teku stekle šele proti koncu. V svoji skupini sem bil 15, v finale pa se kvalificira le prvih 7 iz vsake skupine, ki jih je bilo 4. Izmed vseh mladincev (113) sem tako bil 49. Tekma mi je prinesla nove izkušnje, ki sem jih zelo vesel. Čestitke tudi vsej slovenski ekipi, malo smole za Plankota, ki je za 1 mesto zgrešil finale, a tak je šport."