Zaključek duatlonske in triatlonske sezone v Čatežu.... Andrej do medalje, zelo uspešno naši medijci Zdenka, Vesna in Igor ... zabavali smo se v Čatežu, 15. sept

Minuli vikend se je v Čatežu odvijal tradicionalni Dnevnikov duatlon ob zaključku Triatlonske sezone. Zbralo se je veliko število tekmovalcev, kljub slabemu in hladnemu vremenu (dež pred štartom), se je kasneje vreme razvilo v prelep sončen dan. TKL-jevci smo nastopili zelo dobro in odnesli kar nekaj medalj ter pokalov. Izpostavil bi našega člana Andreja Medveda, ki je osvojil 2. mesto tako na tekmi kot skupno v duatlonskem pokalu za Bojanom Cebinom in pred Damijanom Kromarjem.

Sprint Duatlon

•     Andrej Medved je s časom 1:07:58 osvojil 2. mesto abs.
  •     Luka Slapšak Pelliccioni je s časom 1:16:45 osvojil 17. mesto abs. in 5. v kategoriji.
  •     Luka Zajc je s časom 1:18:50 osvojil 21. mesto abs. in 5. v kategoriji.
  •     Toni Strniša je s časom 1:22:20 osvojil 33. mesto abs. in 4. v kategoriji.
  •     Stanislav Kermelj je s časom 1:26:46 osvojil 39. mesto abs. in 1. v kategoriji.
  •     Max Stopar je s časom 1:42:57 osvojil 49. mesto abs. in 4. v kategoriji.

Vedno smo zadovljni, ko vidimo da obstaja podmladek in tudi tokrat to ni izjema. Bravo Matevž, Ajda in Neža! CICI duatlon:

•     Zajc Matevž je s časom 15:30 osvojil 11. mesto
  •     Bajec Ajda je s časom 12:14 osvojila 7. mesto
  •     Bajec Neža je s časom 12:18 osvojia 9. mesto

Kot veste smo v našem klubu pripravljai tudi tri polovice medijskih ekip za duatlonske štafete. Pod našim vodstvom so se 7 tednov pripravljali: Zdenka (Dnevnik), ki je odlično odtekla, Vesna (Radio Aktual) odlično odkolesarila, še bolje pa je opravil Igor (Šport TV), ki se je po spletu okoliščin odločil, da cel duatlon opravi kar sam in na koncu delil 3. mesto skupaj z Ajdo in Urošem. Željeni cilj so vsi izpolnili, saj so dobili tudi medalje v svojih kategorijah in uspešno končali preizkušnjo. Zgodba pa se bo nadaljevala vse do Ljubljanskega maratona, ko bodo zopet premaknili svoje meje ... do kod boste pa videli.

•     Igor Kokol (Šport TV) je osvojil odlično 3 mesto s časom 1:32:31

Izjava Igorja:''Prvih 5km sem odtekel z neverjetno lahkoto, predvsem pa hitreje, kot sem pričakoval. Načrtoval sem čas okrog 27 min, ampak sem po dobrem kilometru ugotovil, da tečem celo preveč lahkotno in kasneje nekoliko pospešil. Čas teka ni nikakršen poseben dosežek, a teka prav veliko niti nisem treniral. Na kolo sem prišel med zadnjimi, a že na prvem klancu na kolesu prehitel vsaj 10 tekmovalcev. Škoda, da nisem ujel vsaj enega sebi primernega tekmovalca. Več kot 20km sem prevozil popolnoma sam, šele proti koncu me je ujel Uroš, tako da sem zadnje kilometre lahko izkoristil nekaj zavetrja. Sestop s kolesa in ponoven začetek teka je bil nekoliko trd, a sem kmalu ujel svoj ritem. Zahvaljujoč Ajdi, ki mi je držala tempo in me bodrila, sem drugi tek odtekel celo s hitrejšim tempom kot prvih 5km.'Navdušenje se še zdaleč ni poleglo, kvečjemu se je le še dvignilo. Naslednja preizkušnja bo že na LJ maratonu, nato pa bo skrajni čas, da se preselim še v bazen in prihodnjo pomlad opravim s svojim prvim triatlonom. Še enkrat hvala za vse in se zagotovo še vidimo tako na treningih kot na podobnih prireditvah! :)''

Tudi 8 mesečni Nik je že na stopničkah :-)