Zadnja tekma slovenskega triatlonskega pokala in nastopi TKL-jevcev vseh starosti

Bled, 6.9.2014

Tekmovanje za slovenski triatlonski pokal se je zaključilo s celodnevnim triatlonskim dogajanjem na Bledu, ki je bilo tokrat tudi mednarodno obarvano, saj so se tekmovanja udeležili tudi mladi triatlonci, ki so v tem času na ETU kampu na Ravnah na Koroškem. Na CICI akvatlonu smo imeli tokrat tri predstavnike. Matevž Zajc (starejši ciciban), Nik Alenabi (starejšii cicibani) - Nik je osvojil bronasto medaljo, bravo; in Ian Motaln (mlajši dečki) - to je bil Ianov prvi nastop na uradnem tekmovanj, za kar mu gredo posebne čestitke.

Na triatlonu za vsakogar sta nas zastopala Karin Vončina Motaln - tudi Karin je opravila s svojim prvim triatlonom in osvojila 3. mesto v svoji kategoriji in neumorni Maks Stopar - je eden tistih tekmovalcev, ki je na blejskem triatlonu nastopil že pred 30 leti, tudi tokrat ni manjkal in je osvojil 3. mesto. Svoj prvi triatlon v TK Ljubljana je naredil tudi Tim Levstik, ki se je TKL-ju pridružil poleti.

Na super šprint triatlonu se je v hudi mednarodni konkurenci pomeril naš starejši mladinec Urh Klenovšek ter z enim boljših nastopov osvojil 3. mesto absolutno. Iz vode je priuplaval s prvo skupino, imel nekaj težav s slačenjem neoprena, a na kolesarskem delu hitro prevzel vajeti v svoje roke. Na kolesarski stezi, ki mu zelo ustreza je dosegel absolutno najboljši čas in se na tek podal kot prvi. Na koncu je moral premoč priznati Matevžu Plankotu in Jaki Kaplanu ter obranil 3. mesto pred hitrim Izraelcem Ranom Sagivom. Med starejšimi mladinci je Urh osvojil srebro.

Najštevilčnejša TKL zasedba je bila na olimpijski razdalji. Nataša Nakrst je osvojila 4. absolutno in 1. med veterankami III; Marko Adamič je med moškimi predstavniki dosegel najboljši čas 2:26:54; Sandi Selan izjemno in 2:29:38; Roman Pezdir - 2:32:31; Toni Strniša - 2:38:59 in 3. mesto med veterani IV; Samo Majhenič - 2:39:41; neuničljivi Stanislav Kermelj 2:47:27 in 1. mesto veterani V ter Janez Požar - 3:08:32 in 1. mesto veterani VI.

Na Bledu so nastopili TKL-jevci vseh starostnih skupin in razlika med najmlajšim in najstarejšim je bila 60 let.