Urh in Jasmina do medalj na DP v kategorijah ... absolutno Urh "zopet" četrti, DP sprint triatlon, Bakovci

Kaj je povedal Urh: "Prvih 200m plavanja je bilo zelo hitrih in tako sem se znašel 5m za prvo skupino, a sem jo po nekaj dobrih zavesljajih ujel in jo brez problema držal do konca, tako, da se med plavanjem nisem strošil. Sledila je menjava kjer sem izgubil nekaj sekund, a sem s šprintanjem na kolesu po 500m ujel prvo grupo, s katero smo ujeli tudi drugo grupo, ki je zaostala za en krog in nam onemogočala optimalne menjave. Po kolesu je sledil tek, kjer sem lovil Plankota in Kaplana, se jima celo nekoliko približal, a se je po prvem krogu teka pri menjalnem prostoru vlilo novih tekačev, zaradi katerih nisem več videl vodilnih dveh in nisem vedel kako hitrno moram teči. V zadjem krogu nisem vedel, da me lovi tekmovalec iz Ribnice, kar me je stalo 3. mesta, saj je mimo mene padel, tako da ga v zadnjih 200 m nisem mogel več ujeti."

Med dekleti je naše barve zastopala Jasmina Vučko, ki je osvojila 10. mesto v ženski konkuranci ter naslov državne prvakinje med starejšimi mladinkami, seveda smo osvojili še 2 medalji v starejših kategorijah (Kermelj in Požar).

Rezultati

Martin: "Drugi del triatlonske sezone se je začel z ekipnim državnim prvenstvom v Celju prejšnji vikend,17.8.2014, kjer je naša ekipa v postavi Urh Klenovšek, Luka Kovic in Mitja Mori za las ostala na 4. mestu. Že takoj naslednji vikend pa nas je čakalo državno prvenstvo v šprint trialonu Bakovci. Z Urhom sva predčasno odšla s TRIKLI/mladinskih priprav v Portorožu in se odpravila na drugi konec Slovenije. Prespala sva v Rihtarovcih in se naslednje jutro podala naprej proti Bakovcem, kjer je bilo tekmovanje."

Triatlon v Bakovcih je zanimiv, saj ima tekmovališče dva menjalna prostora, istočasno pa je potekalo tudi svetovno prvenstvo v Dvojnem ultra triatlonu (7,6 km plavanja – 360 km kolesa – 84,4 km teka). Letošnje posvečanje treningov količini plavalnega dela je obrodilo določene sadove, saj je Urh prišel iz vode s prvo skupino, s katero je brez večjih težav ostal vse do konca kolesarskega dela in se na tek podal tik za Matevžem Plankom, Jako Kaplanom in Nikom Kojcem. Napredoval je na tretje mesto in ga ohranjal do zadnjega kroga na teku. Zaradi gneče na progi je izgubil vizualni stik z vodečima, kar je je vodilo v spremembo tekaškega tempa. Le-ta ga je stal uvrstitve na zmagovalne stopničke, ko ga je malo pred ciljem prehitel Vid Pucelj, ki je tokrat pokazal eno iz med boljših kolesarsko-tekaških predstav na tekmi. Kljub temu je Urhov rezultat več kot odličen, 4. mesto absolutno ter naslov državnega podprvaka med starejšimi mladinci, je znak, da so Urhova motivacija, delo in volja obrodili sadove.

Tekmovanja so se udeležili tudi Stane Kermelj (1. mesto veterani V), Igor Krajnc (8. mesto veterani I) in Janez Požar (1. mesto veterani VI). Tudi TKL-jevec Boris Majcen je nastopil na šprint triatlonu in na prvenstvu Slovenske vojske osvojil 16. mesto.