Triatlon na mariborskem Otoku ... Jernejev 1. triatlon in 5. mesto Urha, 31.8.2014

Pred pričetkom šole smo odvečno energijo sprostili na novem slovenskem prizorišču za triatlonsko tekmovanje. Dirka je potekala na mariborskem Otoku pod okriljem TKM. Na tekmovanju v akvatlonu, kjer so imeli otroci brezplačno štartnino, smo imeli dva TRIKLI-ja: Jure Medved - s simpatično predstavo je osvojil 8. mesto (akvatlon A), Nik Alenabi - je po daljših počitnicah zopet v tekmovalnem ritmu - 4. mesto (akvatlon A). Na super šprint triatlonu sta svoje izkušnje s priprav dobro unovčila. Katja Hočevar - 4. mesto med kadetinjami in Jakob Medved - 7. mesto med starejšimi dečki. Tudi na šprint tekmovanju smo imeli tri predstavnike. Urh Klenovšek je po čelnem trčenju v bazenu izgubil stik z vodilno skupino na kolesarjenju, in tako na teku plačal davek. Tokrat so bile bolj kot rezultat pomembne izkušnje, ki jih je tekmovanje prineslo. Kljub temu je Urh osvojil dobro 5. mesto absolutno in 2. med starejšimi mladinci. Jernej Rodič je opravil s svojim prvim triatlonskim nastopom in to z zelo dobrim rezultatom (13:52 (30s) - 33:55 (23s) - 21:04 = 1:09:46). Osvojil je 3. mesto med starejšimi mladinci ter v svojo banko položil prvi triatlon. Tudi naš veteran Marko Adamič je po dvomesečnem premoru osvojil bronasto odličje v kategoriji, na sami dirki pa po svojih besedah, zelo užival.