Sprint Triatlon Gorica - ITA, 27.5.2012

Pozdravljeni,

nekateri smo se minuli vikend podili po Portoroški promenadi, Karla, Matic in Luka pa po sosednji Gorici. Nastopili so zelo dobro. Ter osvojili 2, 1 in 4 mesto v kategorijah. Sam potek in kako je tekmo videla Karla in rezultate si preberite spodaj.

•     Karla Oblak je s časom 1:18:47 osvojila absolutno 6. mesto in 2. mesto v kategoriji.
  •     Matic Modic je s časom 1:05:17 osvojil absolutno 7. mesto in 1. mesto v kategoriji.
  •     Luka Pelliccioni Slapšak je s časom 1:09:13 osvojil absolutno 22. mesto in 4. mesto v kategoriji.

Uradni rezultati

Ker smo TKL-jevci radi povsod smo se trije v nedeljo 27.5. 2012 namesto v Portorož podali na tekmo v Gorico. Ob prihodu na prizorišče nas je pričakal velik menjalni prostor, da smo se počutili že malo ITU-jevsko z vsemi preprogami in osobjem, ki je skrbelo za organizacijo.

Start ob 12h45, temperatura 32 stopinj...obeta se lepa tekma. Plavanje je bilo izvedeno v bazenu, v več valovih, tako da ni bilo gneče v progi. Matic in Luka sta si progo delila z zmagovalcem Leitnerjem in bila iz vode le nekaj sekund za njim, čeprav se je pohvalil, da plava 1:10/100. Sledil je težek kolesarski del z vmesnim vzponom v dolžini približno 4km in zelo tehničnim spustom. In lekcija za naslednje tekme, ogleda kolesarske proge nikakor ni pametno zanemariti. Luka je Maticu pomagal do vzpona, nakar je Matic zbežal in prišel na odličnem 6em mestu v menjalni prostor. Jaz sem s kolesarskim delom zadovoljna, saj sem prehitela nekaj hitrejših plavalk pred menoj. Tekaška trasa pa je bila še posebej zanimiva, ko smo pred sabo naenkrat videli skoraj vertikalno podlago. Tisti klanec je bil odličen, da te je vrgel iz ritma.

Vsi trije smo bili zadovoljni s svojimi nastopi in končnimi rezulltati. Izkupiček dneva, 2 prvi mesti v kategoriji in 3je zadovoljni in utrujeni tekmovalci. Tekma je bila vse prej kot lahka, vendar izpeljana odlično in v enkratnem vzdušju, tako da razmišljamo o nastopu na nočni tekmi istega organizatorja čez teden dni.