Šola triatlona v TKLju je uspešna ... kar 10 Triklijev na Lj maratonu ... in kar 46 TKLjevcev, 17. Ljubljanski maraton ... lepo je biti v vaši družbi, 28.10.2012

@Martin, Uroš

S septembrom se triatlonska sezona zaključi, kar pa za veliko večino ne predstavlja konec tekmovalne sezone. Mnogi so svoje priprave potegnili pozno v oktober, skoraj do dneva čarovnic, ko je bila na sporedu največja tekaška prireditev pri nas – 17. Ljubljanski maraton. Tudi tokrat so organizatorji napovedovali rekordno udeležbo – 25.000 tekačev ... toda teden pred štartom so vremenoslovci nagnali strah v kosti večini tekačev z napovedjo izredne ohladitve s snegom. Znano je, da so napovedi velikokrat netočne, toda tokrat se vremenoslovci niso zmotili. Po deževni soboti smo lahko v nedeljo zjutraj skozi okna opazovali naletavanje »belega dežja«. Prepričan sem, da si je marsikdo, ob pogledu na plundraste ceste iz toplega stanovanja, premislil o nastopu na Ljubljanskem maratonu, saj je bil končni izkupiček tekaškega vikenda 16.264 tekačev in tekačic.

Uroš Stele

Ljubljanski maraton (nedelja) je torej prvič potekal v snegu, kar je za večino pomenilo nekaj povsem novega, nekaj česar še nismo storili – tekli maratona v snegu. Toda verjemite, da nismo bili edini...kaj so si morali misliti Etiopijci, Kenijci in ostali Afričani, ki so 28.10.2012 prvič v svojem življenju videli sneg?!

S ponosom pa lahko povem dve stvari. Prva je ta, da so se skoraj vsi TKL-jevci, ki so kupili štartnine, podali na tek po Ljubljani, kar dokazuje, da smo športniki z jekleno voljo. Druga, še bolj pomembna stvar pa je ta, da je bilo med 46 TKL-jevci, ki so nastopili na Ljubljanskem maratonu kar kar 10 Triklijev.

1:08:38

Ajda, trenerka s katero skrbiva za naš podmladek, je o tekaškem prazniku povedala tole:

»Naši najmlajši so se udeležili Ljubljanskega maratona v soboto na šolskih tekih, nekateri pa tudi v nedeljo na 10-kilometerski preizkušnji. Nik in Daša sta odtekla 800m v kategoriji dečkov in deklic letnik 2005 in se oba odrezala zelo dobro. Na teku, kjer se ni merilo časa je Nik dosegel odlično 3. mesto, Daša pa 15.. Tudi Azin je pretekla enako razdaljo, vendar se je pomerila z ostalimi učenkami letnik 2002 in zasedla 7. mesto. Predstavnike osnovnošolcev sta zastopala tudi Katarina V. in Jernej, in sicer v kategoriji učenk in učencev letnika 1999, kjer se je na razdalji 2300m meril tudi čas. Katarina je zasedla 58. mesto med 205 tekmovalkami s časom 11:03, Jernej pa 73. mesto med 171 tekmovalci s časom 10:27. V kategoriji dijakinj 1996 in mlajše smo imeli dve tekmovalki. Katarina G. in Ana sta zasedli odlično 24. in 26. mesto med 143 tekmovalkami in sta razdaljo 4300m premagali v času 20:36(Katarina) in 20:47(Ana).

V nedeljskem delu pa sta Laura in Luka (oba 1995) kljub razmeram odlično odtekla 10-kilometersko razdaljo. Laura se je s časom 50:43 uvrstila na 91. mesto med 2415 tekmovalkami in s tem tudi postavila svoj novi osebi rekord. Luka pa je zasedel 218. mesto med 1840 tekmovalci s časom 46:26 in tako končal svojo prvo snežno 10ko na Ljubljanskem maratonu.

Čestitke vsem Triklijem!«

V nedeljo je TKL barve poleg 3 TRIKLI-jev zastopalo še 36 »starejših« članov. Presenetljivo veliko število naših tekačev se je pomerilo na najdaljši razdalji, kjer bi izpostavil Anito Kos, ki je zasedla 2. mesto v kategoriji ter Mitja Morija, ki si je za rojstni dan podaril 42-kilometersko preizkušnjo v 2 urah in 52 minutah.