Še en uspešen vikend: Bardolino, Zagreb in Celje

Vikend 18.6. do 20.6. je bil zopet triatlonsko bogat in kot se za dober klub spodobi, so se naši TKLjevci zopet udležili različnih tekem, nekateri na Hrvaškem, drugi v Italiji, tretji pa so tekmovali kar doma. Na sporedu so bile naslednje tekme:

19.6.2010 Triatlon Bardolino - Olimpik na Gardskem jezeru

Tekme v Italiji sta se udeležila Karla Oblak in David Pleše. David je s časom 2:01:39 osvojil skupno 23. mesto in je bil 2. najboljši Slovenec na tekmi. Zopet je potrdil svojo izjemno tekaško (33:11) in kolesarsko pripravljenost, kjer je sposoben tekmovati z ramo ob rami z najbolšimi. Nekaj težav ima še pri plavanju, a verjamemo, da bo tudi te prav kmalu odpravil.    1. mesto je osvojil Matthews David 1:57:16, 2. mesto Krnavek Martin 1:57:26 in 3. mesto Casadei Alberto 1:57:35.

Karla je s časom 2:37:27 osvojila 32. mesto med dekleti in še enkrat znova potrdila svojo pripravljenost in trdo ter pridno treniranje. Glede na to, da se s triatlonom ukvarja od novembra, izjemno napreduje in je sigurno v ponos našemu klubu. V TKLju smo z njeno včlanitvijo, dobili še eno članico, ki s svojo angažiranostjo in pozitivnostjo prinaša svežino in ugodno klimo v naš klub. Kaj pa je Karla o tekmi povedala sama si lahko preberate tukaj:

" V soboto 19.6.2010 sva se dva člana TKL udeležila triatlona v olimpijski distanci v  Bardolinu. V prelepo okolico Gardskega jezera smo prispeli že v petek, da sva opravila aktivacijo na tekaški progi, se udeležila pašta partya zvečer in se  dobro spočila za sobotni štart. Jutro je bilo še sončno, ko pa smo se usedli na kolo je začelo deževati, tako da je bila cesta zelo spolzka. Videli smo veliko padcev, tako na kolesarski progi, kot pri teku. Drafting je bil dovoljen, vendar meni ni bil v pomoč, saj sem vseh 40km prevozila sama, David pa je bil večinočasa lokomotiva svoji kolesarski skupini. Tekaška steza je bila speljana ob obali jezera, z dvema postojankama, ki pa sta bili kar neuporabljeni, saj se ni čutilo po hidraciji ob nenehnem dežju, ki nas je pral. Del proge je potekal kar po mestnem jedru, kjer je dišalo po kavi in pici,ljudje pa so glasno spodbujali vse udeležence.

David je končal tekmo na odličnem 23 mestu absolutno in v kategoriji elite. Jaz pa sem zasedla absolutno 32 mesto in 6 v kategoriji S2. udeležba je bila res vrhunska, saj nagradni sklad znaša kar 20.000 evrov. Udeležencev je bilo 1200, organizacija odlična, poskrbljeno je bilo za masažo, prehrano, servis koles...Mateja Šimic pa je z absolutnim 3.mestom v ženski konkurenci postavila piko na i uspehom tega dne."

Obema TKLjevcema čestitke za dobro dirko=)

19.6.2010 14. Zagreb Open - Jarun

V zagrebu sta se z olimpikom spoprijela Matej Korelc, ki je s časom 2:13:29 zasedel 6. mesto v kategoriji Seniorji 2 in Nataša Nakrst, ki je med Elite W s časom 2:17:56 priborila TKLju še eno novo medaljo, in sicer bronasto.

Matej Korelc in Nataša Nakrst

20.6.2010 Šprint triatlon Celje

Na Šmartinskem jezeru so tekmovali in osvojili set medalj:

Maks Stopar: 1. mesto v kategoriji in 25. mesto absolutno

Barbara Kordič: 2. mesto v kategoriji in 2. mesto absolutno

Miro Mavc : 3. mesto v kategoriji in 6. mesto absolutno. Utrinke s tekme je strnil Miro:

“Triatlona na Šmartinskem jezeru (dobrih 750 m plavanja, okoli 22 km kolesa in okoli 5 km teka) se je v nedeljo 20.6.2010 udeležila trojica TKL-jevcev, pobrala pa je celoten set medalj! Najžlahtnejše odličje si je prislužil dolgoletni član Triatlonskega kluba Maks Stopar, ki je v svoji kategoriji Veterani 5 pometel z vso konkurenco in je tako v cilju stopil na najvišjo stopničko. Kapo dol! Po dobrem plavanju in odličnem kolesarskem delu, je članici Barbari Kordič odlično kazalo tudi na teku, saj je vodila v absolutni ženski razvrstitvi, v samem finišu, pa jo je le za nekaj sekund prehitela kasnejša zmagovalka. A drugo mesto v absolutni ženski razvrstitvi (ter tudi 2. mesto v starostni kategoriji) s takšnim časom, je še vedno zelo dober rezultat! Komplet medalj pa sem absolutnim 6. mestom (3. mesto v kategoriji Člani 1) dopolnil jaz, ki sem po solo tekmi in 2. mestu po kolesu (absolutno 4.) na teku še uspel ubraniti vsaj tretje mesto v kategoriji.”