Osvojili smo 3 naslove državnih prvakov, 3 druga mesta in 3 tretja mesta ter še ostala mesta in medalje, ki niso štela za DP

Triatlon za pokal Istre - 15.06.2013 Koper

V Soboto, 15.06.2013 smo se člani in članice Triatlonskega kluba Ljubljana podali v Koper na Triatlon za pokal Istre in hkrati Državno prvenstvo v Sprint Triatlonu. Vreme, ki nas je pričakalo je bilo podobno tistemu iz lanskega leta, le da je bilo malce bolj prijetno. Sonce, vroče, morje cel kup navijačev... ja to je Triatlon za pokal Istre. Po prevzemu številk, smo se vsak po svoje porazgubili in naredili plane, kako bomo oddirkali. Nekateri so/smo šli še na ogled proge predvsem kolesarskega dela, kjer smo bili mnenja, da če ostaneš sam ti ne bo lahko J(veter in ravnina). Veliko polemik je bilo tudi kje se plava namreč nekatere informacije so bile, da bodo zadnjo bojo umaknili ven, druga informacija da ostane :). Punce so štartale 10min pred fanti. Vendar smo jih nekaj med samo tekmo ujeli in prehiteli. :)

Razmere na plavanju so bile težke, saj je bilo morje razburkano, ampak nič zato vsi smo uspešno prišli iz vode in se podali na kolo, kjer je naš Roman, žal imel »gumdefekt« in je odstopil. Ostali smo oddirkali po svojih zmožnostih in osvojili smo naslove treh državnih prvakov. To so: Urh Klenovšek – mlajši mladinci, Andrej Trkman – veterani 5 in Nataša Nakrst – veteranke 3. Osvojili smo tudi tri druga mesta oz. državni podprvaki so: Tomaž Jarc – veterani 2, Toni Strniša veterani 3 in Lana Nemanič – članice 1. Osvojili smo tudi 3  tretjih mest Luka Avbreht – starejši mladinici, Martin Krašek člani 1, Marko Adamič – veterani 2. Zmagala je tudi Ženska štafeta v zasedbi (Katarine, Ane in Line) in pa 3. mesto Oblakove (Eva, Karla in mama) in pa medalje smo osvojili tudi v nižjih kategorijah in na triatlonu za vsakogar... več v rezultatih.

URADNI REZULTATI

FOTOGALERIJA BY AJDA PRISTAVEC

FOTOGALERIJA BY MAJDA KLENOVŠEK

Še nekaj mnenj na hitro in rezultati pod več:

Uroš:

Živjo družba,
najprej bi se vsem rad zahvalil za navijanje na sami trasi in ob njej. Res te kar ponese. Sploh ko nemoreš več, dobiš dodatno energijo!
Hvala še enkrat.

Marko:

Najbrž se bom tudi stotega triatlona spominjal po čem posebnem … a upam, da ne po čem takem kot tokrat. Pri plavanju sem namreč zašel in to ne za nekaj metrov ampak toliko, da nisem več videl ne plavalcev, ne boj in ne cilja … in ne sprašujte me kako mi je to uspelo JJJJJ . Hotel sem se že predati, pa sem nekako le prišel na obalo, a moram priznati, da je bila moja motivacija močno načeta. Konec dober, vse dobro, zato sem kljub vsemu super zadovoljen, z res zanimivo izkušnjo več. Iskrene čestitke vsem sotrpinom in navijačem.

Sašo:

Zdravo.

Odlično prizorišče za tekmo in dobra družba. Slabi pogoji za plavanje. Pogrešal Romana na kolesu:) Pa do naslednje borbe. Lp, Sašo.