Maraton ALPE by Klemen Zupan

Eden od večjih ciljev te sezone mi je bil udeležba na kolesarskem maratonu Alpe Scott, saj sem se zaradi njega skušal prisiliti, da sem zvišal svojo kolesarsko pripravljenost (od 0 na začetku sezone do čimvišje meje). Sam maraton je dolg 130 km in poteka okoli Kamniško-Savinjskih Alp preko treh prelazov (Jezersko, Pavličevo sedlo, Černivec), kar skupaj nanese približno 2000 m višincev.

Začel in končal se je v središču Kamnika. Na sam maraton sem prišel precej pozno, kar se je poznalo pri temu, da sem štartal skoraj čisto zadaj. Posledica je bila ta, da sem se skoraj celo pot do Preddvora prebijal skozi številne počasnejše skupinice. Na tem mestu sem izgubil večino časa. Z vzponi posebnih težav nisem imel. Na spustu iz Črnivca me je ujela močna nevihta, ki mi je sledila do cilja. S samo dirko sem zadovoljen, hkrati pa upam da me je izučila, da drugič pridem na start 15 min prej.