Končno konkurenca in po dolgem času zopet absolutni naslov DP v Triatlonski klub LJUBLJANA ... po zaslugi Mateje Šimic ... seveda pa ogromno medalj v kategorijah ... kot se TKLju pritiče

DP v olimpik triatlonu Velenje, 7.7.2013

Po zanimivi sobotni DEXTRO dirki na Kitzbühel, kjer je po dolgem času zopet dominiral Alistair Brownlee (LINK), smo imeli v Slovenija dan kasneje, v nedeljo 7.7.2013, na velenjskem jezeru državno prvenstvo v triatlonu na razadlji kot jo poznamo z olimpijskih iger. Na štartu pa tokrat končno širša ter boljša konkurenca tako med moškimi, kot tudi med ženskami!!!

FOTOGALERIJA

Uradni rezultati

Uvod v triatlonski dan je predstavljal  akvatlon za najmlajše, kjer tokrat nismo imeli predstavnikov, že ob 14h pa so na štartu super šprint triatlona in triatlona za vsakogar stali Urh Klenovšek, Katarina Gašpar, Ana Nakrst Vidic ter Katja Hočevar. Urh je priplaval iz vode s prvo zasledovalno skupino za Kaplanom in Plankom, a zaradi počasne menjave ostal sam na kolesarskem delu. Na koncu je vseeno osvojil 5. mesto absloutno in 3. med mlajšimi mladinciKatarina Gašpar je s svojim novim kolesom debitirala v triatlonu za vsakogar in že na začetku kolesarskega dela suvereno rešila težave z verigo.  Povzpela se je na stopničke in osvojila 2. mesto absolutno. Čestitke Katarina! Katja Hočevar s hitrim napredovanjem v plavanju vedno znova preseneča ter s tekmovanjem na gorskem kolesu dokazuje  izredno voljo in željo po tekmovanju v triatlonu. Med kadetinjami je bila na 4. mestu. Bravo Katja! Ana je kot najbolj izkušena tekmovalka med mlajšimi s triatlonom opravila suvereno ter osvojila 3. mesto med mlajšimi mladinkami.

Ob 16h je bilo vse nared za pričetek DP v olimpik triatlonu. Plavalni del proge je tokrat predstavljal le en krog, ki mu ni bilo videti konca. Kolesarska trasa, ki je vsem dobro poznana je zelo pestra, saj je sestavljena iz 5ih krogov (cca 37km), kjer je potrebno v vsakem krogu narediti 3 180-stopinjske obrate. Tek poteka po peščenih poteh ob jezeru, in sicer v 4ih krogih po približno 2,5km (skupaj 9,3km). Samo prizorišče je zelo prijetno in idilično za izpeljavo tovrstnega tekmovanja.

Na štart so se prva podala dekleta med katerimi so naše barve zastopale Mateja Šimic, Lana Nemanič, Nataša Nakrst ter Jana Primčič. V letošnji sezoni smo v svoje vrste sprejeli olimpijko Matejo Šimic, ki je tudi tokrat pokazala svojo premoč ter brez prave konkurence TKL-ju priborila naslov državne prvakinje v olimpijskem triatlonuNataša Nakrst je osvojila 7. mesto absolutno ter seveda 1. med veterankami III., Lana 9. absolutno ter 4. v kategoriji, Jana je zmagala med članicami III brez licenc.

Vročina in sopara, ki sta spremljala tekmovalce na super šprintu, se je tekom kolesarskega dela olimpika prelevila v dva močna vročinska naliva, kar je od tekmovalcev zahtevalo bolj previdno in malenkost počasnejšo vožnjo.

Moški smo imeli štart 30 minut za dekleti in kot se za državno prvenstvo spodobi nas je bilo v rumeno-črno-belih dresih kar precej: Martin Krašek, Luka Zajc, Marko Adamič, Toni Strniša, Lotrič Andrej, Luka Avbreht (1. TKL-jevec iz vode), Sandi Selan, Sašo Lepojič, Boris Polajžer, Andrej Trkman, Žiga Kajfež, Andrej Kokalj, Tomaž Erhovnic, Stanislav Kermelj. Od 115ih moških predstavnikov, nas je bilo iz TKL-ja skoraj 10% (14). Lepo vas je bilo videti v takšni udeležbi!

Triatlon za vsakogar

2. mesto absolutno Katarina Gašpar s časom 36:12

SUPER SPRINT TRIATLON  - Kadetinje

4. mesto Hočevar Katja s časom 38:17

Super sprint triatlon - ml. mladinci (1997 - 1996)

3. mesto Klenovšek Urh s časom 28:15

Super sprint triatlon - ml. mladinke (1997 - 1996)

3. mesto Nakrst Vidic Ana s časom 34:21

Olimpik triatlon - brez licenc - Člani II (1978 - 1964)

10. mesto Polajžer Boris  s časom 2:19:2

11. mesto Kajfež Žiga  s časom 2:21:41

Olimpik triatlon - brez licenc - Članice II (1978 - 1964)

1. mesto Primčič Jana s časom 2:37:05

Olimpik triatlon - st. mladinci (1995 - 1994)

3. mesto Avbreht Luka s časom 2:16:24

Olimpik triatlon - Člani I (1993 - 1984)

7.mesto Krašek Martin s časom 1:58:16

Olimpik triatlon - Člani II (1983 - 1974)

8. mesto Zajc Luka s časom 2:03:09

15. mesto Lotrič Andrej s časom 2:15:24

18. mesto Lepojič Sašo s časom 2:18:15

Olimpik triatlon - Veterani I (1973 - 1969)

8. mesto Selan Sandi s časom  2:16:24

Olimpik triatlon - Veterani II (1968 - 1964)

3. mesto Adamič Marko s časom 2:10:23

Olimpik triatlon - Veterani III (1963 - 1959)

1. mesto Strniša Toni s časom 2:12:59

3. mesto Kokalj Andrej 2:28:10

Olimpik triatlon - Veterani IV (1958 - 1954)

4. mesto Erhovnic Tomaž s časom 2:28:14

Olimpik triatlon - Veterani V (1953 in starejši)

1. mesto Trkman Andrej s časom 2:20:24

2. mesto Stanislav Kermelj s časom 2:30:59

Olimpik triatlon - Članice I (1993 - 1984)

4. mesto Nemanič Lana 2:18:38

Olimpik triatlon - Članice II (1983 - 1974)

1. mesto Šimic Mateja s časom 1:57:05

Olimpik triatlon - Veteranke III (1963 - 1959)