Katja Hočevar tretja na državnem prvenstvu v šprint triatlonu, Kočevje 2016

Plavanje pred somi, izogibanje spolzkim črtam na cesti in posledično bolečim padcem na kolesarsi trasi ter tek pred medvedi, so sestavni deli triatlona v Kočevju. No, somov ni videl nihče, pa tudi pred medvedi ni bilo treba bežati. Padci na kolesu pa so bili na žalost kar pogosti, a k sreči brez večjih poškodb :-). Kar nekaj nas je manjkalo, a če te ni ...

DP šprint triatlon ženske

1.     VRTAČIČ TJAŠA TK Trisport Exoterm 1:14:11
  2.     KLEMENC MARUŠA TK Utrip 1:15:31
  3.     HOČEVAR KATJA TK Telemach Ljubljana 1:19:18

REZULTATI

Kočevski triatlon je štel za državno prvenstvo v sprint triatlonu in tako smo dobili državne prvake za leto 2016. Največja lesena medveda in s tem absolutno prvo mesto v moški in ženski konkurenci sta romala v roke Matevžu Plankotu in Tjaši Vrtačič iz Trisporta Kamnik. Katja Hočevar je zasedla odlično 3. mesto v absolutni ženski konkurenci in postala državna podprvakinja med mlajšimi mladinkami. 2. mesto v kategoriji si je izborila tudi Klara Lukek (udeleženka SŠP v avgustu, opp.), v konkurenci članic I. Luka Praprotnik Čurič je kljub padcu uspešno dokončal tekmovanje in zasedel 6. mesto v svoji kategoriji. Na polovico krajši, super sprint razdalji smo tokrat imeli kar nekaj borcev. Patrik Zalar je med starejšimi dečki osvojil 4. mesto, Mai Rihar pa 7. Mesto. Enaki uvsrtitvi pa sta Jakob Medved (4.) in Filip Mavrič Mrak (7.) osvojila med kadeti. Med dekleti je v kategoriji starejših deklic ponosno stala na zmagovalnem odru Katjuša Slodej, ki je osvojila odlično 3. mesto. Naši TriKLiji so se odlično odrezali v hladni kočevski vodi. Val Rihar je opravil s svojim prvim akvatlonom v odprti vodi, kjer je pokazal pravo borbenost in veliko poguma. Jure Medved in Nik Alenabi sta prav tako odlično opravila z ne prav toplim jezerom in 1 km teka. Nik je na koncu stal tudi na stopničkah, saj je med mlajšimi dečki osvojil 2. mesto.

DP šprint triatlon moški

1.     PLANKO MATEVŽ TK Trisport Exoterm 1:04:54
  2.     BOJANC KLEMEN TK Trisport Exoterm 1:05:19
  3.     KAPLAN JAKA TK Inles Riko Ribnica 1:05:44

Tudi pri malce starejših so bile barve TK Telemach Ljubljana odlično zastopane. Bravo fantje, žal tokrat nič deklet :-(!