DP v šprint triatlonu Bakovci - Murska Sobota

27.8.2011

Po odpovedi DP šprint triatlona  Kočevje prejšnji teden, so se v klubu Turbo team Tropovci potrudili in poskrbeli, da je bilo državno prvenstvo na tej razdalji vseeno izpeljano. Tekma je potekala istočasno z Dvojnim ultra triatlonom. Tekmovanje je zopet zaznamovala vročina, ki je letos ves čas prisotna na tekmah za DP.

... če bi bila licenca

Plavanje šprint triatlona je potekalo v Soboškem jezeru v dveh krogih in skupno 760m, prva menjava je bila izpeljana tik ob jezeru in sledilo je kolesarjenje v petih krogih (20km). Nenavadno za triatlon je bila izpeljana druga menjava, ki je bila na drugem mestu kot prva, in v sicer 2,5km oddaljeni vasi Bakovci. Tekaški del je nato potekal v »prijetnih« 33°C v treh 1,5km krogih (skupaj 4,5km).

2.*

* ker Ana nima licence je bila šteta le pod kategorijo odprto – mlajše mladinke, drugače pa bi postala državna podprvakinja v svoji kategoriji.

Uradni rezultati

... če bi bil več na progi

... če ne bi bilo poškodbe

Čestitke vsem nastopajočim, še posebno Stanetu in Nadi, ki sta postala državna prvaka v svoji kategoriji. Nada pa je osvojila tudi 3. mesto absolutno v ženski konkurenci.