8 medalj in Triatlon za pokal ISTRE 2012, Koper 16.6.2012

Pretekli vikend se nas je večina TKL-jevcev mudila na slovenski obali. V Kopru se je odvijal triatlon za pokal Istre. in kot se za TKL bojne ladije spodobi smo bili več kot uspešni, saj smo domov odnesli kar 8 medalj. Za nekatere je bil to prvi in hkrati krstni nastop v sprint triatlonu ter triatlonu za vsakogar in istočasno prva medalja. Iskrene čestitke najmlajši Lani za svoj drugi Cici triatlon in Andreji, Maši, Ani in Borisu za odlično opravljeno nalogo na triatlonu za vsakogar in sprint triatlonu. Andreja in Ana celo z medaljo. Medaljo so domov odnesli še: Tamara, Vesna, Matjaž B., Andrej T., Tomaž J. in Tomaž E..

Tamara:

Tekmovalna sezona se je letos zame začela z olimpikom v Celovcu. Ravno pravšnja razdalja, da preverim svojo pripravljenost, super organizacija in zame dober rezultat sta me prepričala, da je potrebno sezono nadaljevati. Po kolebanju med olimpikom v Jarunu in sprintom v Kopru je padla odločitev, da se tokrat, predvsem zaradi domačega terena in družbe večine klubskih kolegov, udeležim sprinta. Več nas je, bolj je veselo :) Očitno so letos tako razmišljali tudi ostali udeleženci in na startni listi sprinta je bilo 200 tekmovalcev!

Po začetni zmedi na štartu, ko organizatorji niso uspeli spraviti tekmovalcev za linijo boje, smo kar štartali. Pralni stroj in ostali za njimi, smo mahali po valovih kot se je le dalo. Zahajajoče sonce, ki nam je slepelo v oči do obrata, pa je rumeno bojo še dodatno dobro skrivalo. Plavanje v ravno pravšnji temperaturi vode smo kolikor toliko dobro preživeli, družbo so nam delali klobučarji in verjetno tudi kakšna meduza. Kolo je bilo hitro, cesta široka, samo kontra veter nam je dajal vetra. In pa moški predstavniki, ki so se skrivali za dekleti... Taktika je le taktika.

Tek je šel dobro in minil hitro :) Presenečena nad občutkom, da lahko in lahko tečem, sem tri kroge odtekla v zame super tempu! Odgovor na Martinovo vprašanje koliko tečem 5km, imam zdaj pripravljen :) Spet super občutki v cilju in dobra uvrstitev, jupi! Vsi naši uspehi pa so nam dali volje in energije, da smo počakali pozno razglasitev in se veselili vsake zaslužene medalje. Ide ide TKL!