2. mesto Urha in Nataše za DP, dober nastop Katje na ETU tekmi in Jakoba na supersprintu.

Triatlon Bled 2016.

Med prvimi petimi moškimi na olimpiku za DP kar trije TKLjevci

Čudovita gorenjska dežela v prečudovitem vremenu je včeraj postregla s pravo idilo za zadnjo tekmo slovenskega triatlonskega pokala 2016. Najprej smo pesti držali za naše najboljše mladince, ki so tekmovali na tekmi za evropski pokal, nato pa smo dobili nove državne prvake na olimpijski razdalji triatlona, in sicer na progi, ki velja za najtežji olimpik triatlon v Sloveniji.

ETU Junior Cup in krst za Katjo

Katja Hočevar se je odlično spopadla s svojo prvo tekmo za evropski pokal in izmed 38 tekmovalk, ki so končale s tekmovanjem zasedla odlično 28. mesto. Malce je bilo tudi smole, saj je bila utrujenost proti koncu teka že precejšnja, koncentracija pa temu primerno nizka, kar je imalo za posledico rahel zvin gležnja, a nič hujšega.

Akvatlon za CICIje in velika želja mladih

Ko se je ozračje že močno segrelo so na svoj štart odšli naši najmlajši na akvatlon razdalji. Imeli smo 3 predstavnike, Tiana, Jureta in Nika. Predvsem Nik in Jure sta se morala bolj potruditi kot običajno, saj so organizatorji predvideli, da običajnih 200m plavanja ni dovolj dolga razdalja za mlajše deklice in dečke in so jim tokrat postavili izziv v obliki dobrih 300m plavanja. Kljub temu so vsi suvereno opravili s plavalno razdaljo in tudi kasneje s tekaškim delom. Tian je zasedel 10. mesto, Jure je bil 18., Nik pa je bil 4. v absoutni konkurenci ter 2. v razvrstitvi za slovenski pokal.

Supersprint in odličen nastop za Jakoba

Na super sprint razdalji je bil hud boj, predvsem so tokrat štrene pomešali tuji tekmovalci. Veliko je bilo predstavnikov iz Italije, Avstrije, predvsem pa z Madžarske. Slovenskim fanom so pokazali, da so na dobri poti, a le-ta je še zelo dolga. Med starejšimi deklicami je Katjuša zasedla 10. mesto, med dečki pa Jakob Mamič 7. in Ul 15. mesto. Med kadeti sta Jakob in Filip zasedla absolutno 3. in 10. mesto, v razvrstitvi slovenskega pokala pa se je Jakob Medved povzpel na najvišjo stopničko. Tokrat so na super sprint razdalji nastopili tudi mladinci in mladinke. Luka je v svoji kategoriji osvojil 2. mesto, Maks pa je stopil na najvšjo stopničko. Na tej razdalji smo imeli tudi predstavnika Telemachove rekreativne ekipe – Matjaža Mohoriča, ki je osvojil odlično 5. mesto v kategoriji članov 3. Največjo pohvala pa si Matjaž zasluži prav gotovo zato, ker je s seboj pripeljal tudi svojo najstarejšo hči in ji predstavil ta čudoviti šport. Tina je s progo opravila kot za šalo in to z gorskim kolesom! Bravo vsem!

Najtežji olimpik v Sloveniji in 2x drugo mesto za TKL: Urh in Nataša

Kraljeva disciplina dneva je zagotovo bila olimpijska razdalja triatlona, ki je postregla z državnimi prvaki za leto 2016. Med ženskami moramo izpostaviti Natašo Nakrst, ki premagala vse razen državne prvakinje Maruše Klemenc in pokazala, da je na zelo težki trasi še kako konkurenčna. V moški konkurenci smo imeli v TKLju mini boj Urha in Mitje. Urh je tako celotno dirko poleg običajnega stresa, ki ga predstavlja tekmovanje, doživljal še stres ''dihanja za ovratnik'' :-). A na koncu se je razpletlo tako, kot se je moralo. Urh je osvojil 2. mesto v boju za naslov državnega prvaka, zmaga pa je odšla v Ribnico Jakatu Kaplanu. Na tretje mesto se je zavihtel predstavnik TK Ajdovščina, Tine Lavrenčič. Vsi pa so morali priznati absolutno premoč madžaru, Bence-ju Bicsak-u, ki je s progo opravil v rekordnem času 1:49:23 in je bil res razred zase. Četrto mesto je zasedel Grega Dolinar in tako je bilo v moški konkurenci med prvih 5 kar 3 iz TK Telemach Ljubljana :-). A žal ne na najvišji stopnički.