16. Memorial Marian Pedišič - Jarun, Zagreb 16.6.2012

Poleg Sprint triatlona za pokal Istre minuli vikend, se je istočasno odvijal tudi Olimpik triatlon v Jarunu - Zagreb. Tam smo imeli TKL-jevci 4 bojne ladije v zasedbi Elvis, Tone, Metka in Špela.Tone in Elvis sta žal odstopila, tako da sta TKL čast zelo uspešno reševale Metka in Špela, ki je osvojila medaljo.

•     Metka Frelih je osvojila 6 mesto absolutno in 6 mesto v kategoriji s časom 2:45:09
  •     Špela Kariž je osvojila 9 mesto absolutno in 1 mesto v kategoriji s časom 3:04:07

Kako je tekmo videl Elvis:

Na Jarun sem se vrnil z željo končati ta olimpik, ki sem se ga udeležil leta 2008 in na katerem sem grdo padel na kolesu in hkrati oprqvit hitri trening, kot pripravo na IM. Na štartu v osončenem parku sredi Zagreba, Jarunu, smo stali štirje TKLjevci, Metka, Špela, Tone in jaz. Topla voda (23C), povsem ravna krožna kolesarska in asfaltna minimalno osenčena tekaška proga. Fantje zaplavamo 10 min pred puncami, ki jih je bilo le 12 in ki so tako borbale še bolj osamljene. Iz vode vsi TKLjevci OK, nato pa je usekalo dvakrat. Prva in zadnja guma na Operi, Tonetovi specialki. Ostali smo še trije TKLjevci in nabijali kroge po Jarunu in se izogibali znamenitim ležečim policajem, ki terjajo 100% koncentracijo celo pot. Sam sem takoj po menjavi izgubil skupino, ki se mi je oddaljevala in kazalo je, da bom gonil sam oz. s počasnejšimi, ki niso bili zainteresirani za menjave. Ob progi smo uzrli Toneta, ki je navijal za nas in se zavedli, da mu je nekaj preprečilo nadaljevanje tekmovanja.
Konec 2. kroga so me za krog ujeli vodilni in kasneje sem ostal le še s Semetom, ki je kasneje slavil in drugourščenim Hrvatom, ter sem v menjavo privozil s solidno povprečno tik pod 39kmh. Takoj nato je flota bojnih ladij TKL izgubila še eno, saj sem po 200m odstopil zaradi bolečine v levem meču. Poškodoval sem se že v nedeljo in čez teden lizal rane a vseeno upal, da bom po 6 dneh lahko tekel na Jarunu, saj te tekme še nikoli nisem končal.
Metka in Špela sta tako edine ostale na progi in ko sta začutile, da rešujete čast kluba se je v njunih očeh zabliskalo od odločnosti, da rešite čast kluba. Hvala punce in čestitke za nepopustljivost. Midva s Tonetom imava "popravca" že naslednje leto.